İstanbul FM 88.6 Radyonu Kaynağından Dinle

Büyümekte Olan Yeni Nesil Meslek Dalı SEO, Nedir ?

Ülkemizde yeni iş dalı ve meslek haline gelen SEO uzmanlığı, SEO uzmanı maaşları

Ülkemizde yeni iş dalı ve meslek haline gelen SEO uzmanlığı, yoğun aranan personel ihtiyaçlarına cevap vermesi adına üniversitelerin bazı bölümlerde dersler olarak verilmeye başlanmıştır. Bunun yanında uzman ihtiyacını karşılamaya çalışan çoğu ajans kendi eğitimlerini vererek personel kazanmaya çalışmaktalar. SEO uzmanı maaşları göz önünde bulundurulduğunda bilişim sektörü çalışanlarının bu mesleği öğrenme gayretlerini görebiliyoruz. Günümüzün popüler iş kollarından olmasının nedeni, hemen hemen tüm sektörlerin internet ortamında var olma istekleridir. Peki SEO nedir; Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinin kısaltılmasıyla oluşan ve tüm dillerde aynı şekilde ifade edilen, siteleri arama motorlarındaki itibarını ve sırasını iyileştirmeye yönelik yapılan tüm çalışmaların genel adı denilebilir.

SEO Uzmanı Nerede ve Hangi Alanlarda İstihdam edilir ?SEO uzmanları, birden fazla web sitesine hizmet veren ajanslarda çalışabileceği gibi yalnızca bir web sitesi olan orta yada küçük ölçekli bir şirketin içerisinde de çalışabilmektedir. Aynı zamanda serbest olarak evinden de hizmet verebilmektedir. Durum böyle olunca bir seo danışmanının çalışabileceği sektör yada alan sınırı olmadığı görülmektedir.

SEO Danışmanının Görevleri Nelerdir ?SEO danışmanları, danışmanlığını yaptığı web sitelerini kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak yapılandırır. Günümüzde en popüler arama motorlarından olan Google, düzenli olarak siteleri taramaya yönelik yazılımlarını güncellemektedir. Bu nedenle siteleri Google'a uyumlu hale getirmek yerine kullanıcıya yönelik site optimizasyonları yapmak, her zaman kalıcı ve sıra yükseltici olacaktır. Her işte olduğu gibi bu alanında uzmanları ve profesyonelleri vardır. Elbette işini düzgün yapmayan, veya arama motorunu aldatmaya yönelik çalışmalar yapan kurumlar yada danışmanlar yok değil.

Nasıl Bir Uzman Seocu Olunur ?Bu meslekte iyi bir seo uzmanı olabilmeniz, tercih edilmeniz noktasında önemli nedenlerdendir. Dönem dönem Socu.com blog alanında bu konulara yer veriyoruz. Hemen para kazanmaya başlanabilecek bir meslek olması nedeniyle, bilişim sekötüründeki çoğu insanın eğitimsiz ve bilinçsiz olarak, kulaktan dolma seo teknikleri ile hizmetler verdiği görülmektedir. İşte tam bu noktada sizi öne taşıyacak ve sizi diğerlerinden ayıracak özellikleriniz; eğitimleriniz ve tecrübeleriniz olacaktır. İyi bir seocu olmak için güncel kalmanız ve yenilikleri her daim takip etmeniz önem arz etmektedir.

Türkçe Müziğin Kalbi İstanbul Fm de Atar .

İSTANBUL FM

Sosyal Medya

Son haberler

Radyonu Kaynağından Dinle

Türkiye’nin en güçlü ve en büyük radyosu olan İstanbul FM 88.6 gençliğin radyosunu dinlemek artık çok kolay ! İstanbul FM mobil uygulamasını indirerek telefonunuzdan dinleyebileceğiniz İstanbul FM, aynı zamanda internette bir tık uzağınızda sizleri bekliyor. Radyo Dinlemenin en keyifli hali olan istanbulfm.com.tr de radyo dinleyebilir ve sevdiğiniz şarkıları sevdiklerinize armağan edebilir, canlı yayına mesajınızı bırakabilirsiniz. İstanbul FM internet sitesinde, Top 40 müzik listesine ulaşarak, en çok dinlenen en popüler ve güncel şarkı listesini bulabilirsiniz. Aynı zamanda sitede müzik haberleri, magazin haberleri ve güncel haberleri bulabilirsiniz. Türkçe müziğin kalbi olan İstanbul FM’de Türkçe pop müziğe doyacaksınız. İstanbul FM’de radyo dinlemek çok kolay ve bir o kadar da eğlenceli. Bizi dinlemek için arabanızda, evinizde, iş yerinizde radyonuzu açarak son ses Türkçe müzik dinleyebileceğiniz gibi, radyo bulamadığınız zamanlarda bilgisayarınızdan yada cep telefonunuzdan bizi canlı canlı dinleyerek, İstanbul FM’i hayatınıza dahil edebilirsiniz. Her gün sürpriz hediyelerin yer aldığı İstanbul FM'de radyo dinle ve kazan. Dinlerken kazan, dinlerken eğlen, gençliğin radyosu İstanbul FM’de buluşmak dileğiyle.