İstanbul FM 88.6 Radyonu Kaynağından Dinle

İşte 17. yüzyılın iPhone'u

Milyonlarca insanın elinden düşürmediği iPhone'un 'ilk hali', 1600'lerde çizilen bir tabloya dayanıyor...

Apple iPhone, dokunmatik akıllı telefon furyasını başlatan cihaz olarak biliniyor. Steve Jobs döneminde tasarlanan ve üretilen telefon bugün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Her yeni çıkan modelde de satış rekorları kırılıyor.

 

Teknoloji dünyasında adeta çığır açan bu icadın geçmişi, çoğu kişinin bildiği üzere asırlar öncesine değil, 2007 yılına dayanıyor. Peki, nasıl oluyor da Apple'ın CEO'su Tim Cook, iPhone'u 17. yüzyılda gördüğünü iddia edebiliyor?

 

Esasen olay hayli komik. TNW'nin haberine göre Tim Cook, geçtiğimiz hafta Startup Fest Europe etkinliğine katılmıştı. Etkinlik için gittiği Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da Rijksmuseum'a giren Cook, orada çok ilginç bir tabloyla karşılaştı. Gördüğü tabloda bir gencin elinde iPhone tuttuğunu zanneden Tim Cook hayli şaşırdı ve çevresindekilere durumu anlatmaya başladı.

 

İşte o tablo:

 

 

 

Olayın iç yüzü ise yetkililerin araya girmesiyle anlaşılmış oldu. Zira 1670 yılında Pieter de Hooch tarafından çizilen bu tablodaki genç, elinde tuttuğu mektubu karşısındaki kadına okuyor.

 

Öte yandan Tim Cook'a da hak vermiyor değiliz. Söz konusu genç elindeki kağıdı öyle bir tutuyor ki, ilk bakışta sanki elinde bir akıllı telefon varmış gibi görünüyor. Tabii o dönemlerde bırakın akıllı telefonu, elektriğin bile icat edilmediğini biliyoruz. Bu nedenle Tim Cook boş yer heyecan yapmış anlaşılan.

Radyonu Kaynağından Dinle.

İSTANBUL FM

Sosyal Medya

Son haberler

Radyonu Kaynağından Dinle

Türkiye’nin en güçlü ve en büyük radyosu olan İstanbul FM 88.6 gençliğin radyosunu dinlemek artık çok kolay ! İstanbul FM mobil uygulamasını indirerek telefonunuzdan dinleyebileceğiniz İstanbul FM, aynı zamanda internette bir tık uzağınızda sizleri bekliyor. Radyo Dinlemenin en keyifli hali olan istanbulfm.com.tr de radyo dinleyebilir ve sevdiğiniz şarkıları sevdiklerinize armağan edebilir, canlı yayına mesajınızı bırakabilirsiniz. İstanbul FM internet sitesinde, Top 40 müzik listesine ulaşarak, en çok dinlenen en popüler ve güncel şarkı listesini bulabilirsiniz. Aynı zamanda sitede müzik haberleri, magazin haberleri ve güncel haberleri bulabilirsiniz. Türkçe müziğin kalbi olan İstanbul FM’de Türkçe pop müziğe doyacaksınız. İstanbul FM’de radyo dinlemek çok kolay ve bir o kadar da eğlenceli. Bizi dinlemek için arabanızda, evinizde, iş yerinizde radyonuzu açarak son ses Türkçe müzik dinleyebileceğiniz gibi, radyo bulamadığınız zamanlarda bilgisayarınızdan yada cep telefonunuzdan bizi canlı canlı dinleyerek, İstanbul FM’i hayatınıza dahil edebilirsiniz. Her gün sürpriz hediyelerin yer aldığı İstanbul FM'de radyo dinle ve kazan. Dinlerken kazan, dinlerken eğlen, gençliğin radyosu İstanbul FM’de buluşmak dileğiyle.