İstanbul FM 88.6 Radyonu Kaynağından Dinle

Kıl Çadır Dokumacılığı Nasıl Yapılır?

Binlerce yıl boyunca yörüklerin ve göçebelerin evi ve yurdu olan, ilkim şartlarından kesinlikle etkilenmeyen, tamamen doğal bir üründen ve içerisinde kesinlikle katkı maddesi bulunmayarak dokunan otantik kıl çadırlar.

Kıl çadır ve yörük çadırı her zaman için keçi kıllarından imal edilmektedir ve keçi kılı ise tamamen doğal bir ürün olmaktadır. Kıl çadırı yapımımda kullanılan keçi kılları eğer ki el dokuması çadırlar tercih edilirse içerisinde kesinlikle katkı maddesi bulunmayarak dokunmaktadır. Fakat makine üretimi olan ürünler istendiği takdirde ise sağlamlaştırıcı olan az yabancı maddeler içerisine eklenmektedir. Yörük çadırları olarak da bilinen kıl çadır modelleri binlerce yıl boyunca yörüklerin ve göçebelerin evi ve yurdu olmuştur. Bu sebepten dolayı eğer ki el dokuması olan ürünler her zaman için ilkim şartlarından kesinlikle etkilenmezler. Yaz aylarında serin ve soğuk, kış aylarında ise keçi kıllarının özelliklerinden dolayı oda sıcaklığında olmaktadır.

Kiralık Kıl Çadır Olur Mu?


İnsanlar arasında en çok merak edilen bir konu olmaktadır ve günümüzde ise kıl çadır ve yörük kıl çadırı kiralama hizmetleri birçok firma tarafından kullanıcılarına sunulmaktadır. Ülkemizde özelliklede son yıllarda oldukça popüler olan Türk kültürünü yansıtan kıl çadırlar genellikle dernek ve belediyelerin kısa sürede şenlik ve özel etkinliklerinde kiralama hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bu etkinlikler kısa süreli olduklarından dolayı kiralama hizmetleri her zaman daha ekonomik ve cazip fiyat aralıklarında kullanıcılarına sunulmaktadır.

Çadırların Ömrü Ne Kadardır?

 


Hemen hemen her yer de ve özellikle de tatil bölgelerinde farklı alanlarda görmeye alıştığımız çadırlar doğal keçi kıllarından yapılır ve içerisinde de kesinlikle herhangi bir katkı maddesi olmaz. Genellikle de uzun tüylü keçilerin kılları tercih edilir ve bunun nedeni ise yörük çadırı ve diğer modellerinin dokuma teknikleri ile yapılmasıdır. Kıl çadırlar dokuma esnasında ne kadar sık dokunursa o kadar sağlam ve dayanıklı olur. Ömürleri oldukça uzundur ve bütün hava şartlarına uygunluk göstererek rahatlıkla ve herhangi bir sorun yaşanmadan kullanımları sağlanmaktadır. Eskimezler, alev almaz, su geçirmez, haşereleri kendinden uzak tutar. Her yere ve bütün ortamlara uyum sağladığı gibi kıl çadırlar sıcak iklimlerde daha uzun süre dayanıklılık gösterir. Markakilcadir.com web sitesinde yer alan tüm ürünler, uzun ömürlü ve kullanışlı olarak üretilmiştir. Aynı zamanda hava sirkülasyonu yaptığı için de sağlıklıdır. Anti bakteriyel olduğu için de içerisinde herhangi bir mikrobu da kesinlikle barındırmaz.

Gençliğin Radyosu. İstanbul Fm

İSTANBUL FM

Sosyal Medya

Son haberler

Radyonu Kaynağından Dinle

Türkiye’nin en güçlü ve en büyük radyosu olan İstanbul FM 88.6 gençliğin radyosunu dinlemek artık çok kolay ! İstanbul FM mobil uygulamasını indirerek telefonunuzdan dinleyebileceğiniz İstanbul FM, aynı zamanda internette bir tık uzağınızda sizleri bekliyor. Radyo Dinlemenin en keyifli hali olan istanbulfm.com.tr de radyo dinleyebilir ve sevdiğiniz şarkıları sevdiklerinize armağan edebilir, canlı yayına mesajınızı bırakabilirsiniz. İstanbul FM internet sitesinde, Top 40 müzik listesine ulaşarak, en çok dinlenen en popüler ve güncel şarkı listesini bulabilirsiniz. Aynı zamanda sitede müzik haberleri, magazin haberleri ve güncel haberleri bulabilirsiniz. Türkçe müziğin kalbi olan İstanbul FM’de Türkçe pop müziğe doyacaksınız. İstanbul FM’de radyo dinlemek çok kolay ve bir o kadar da eğlenceli. Bizi dinlemek için arabanızda, evinizde, iş yerinizde radyonuzu açarak son ses Türkçe müzik dinleyebileceğiniz gibi, radyo bulamadığınız zamanlarda bilgisayarınızdan yada cep telefonunuzdan bizi canlı canlı dinleyerek, İstanbul FM’i hayatınıza dahil edebilirsiniz. Her gün sürpriz hediyelerin yer aldığı İstanbul FM'de radyo dinle ve kazan. Dinlerken kazan, dinlerken eğlen, gençliğin radyosu İstanbul FM’de buluşmak dileğiyle.