İstanbul FM 88.6 Radyonu Kaynağından Dinle

Baca Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Merkezi sistem ısıtma yöntemi tercih edilen binalarda merkezi baca temizleme yapılması gereklidir. Otel, restoran ya da okul gibi binalarda tercih edilen merkezi ısıtma sisteminde bacaların belirli periyodlar ile temizlenebilmesi gereklidir

Merkezi sistem ısıtma yöntemi tercih edilen binalarda merkezi baca temizleme yapılması gereklidir. Otel, restoran ya da okul gibi binalarda tercih edilen merkezi ısıtma sisteminde bacaların belirli periyodlar ile temizlenebilmesi gereklidir. Uzmanların uyarılarına göre yılda en az 1 kez temizleme yapılması gereklidir. Soba kullanılan evlerde de kurumlu baca temizleme yapılmalıdır. Çünkü baca temizliği yapılmadığı zaman tütme gibi bir problem oluşabilir. Düzenli temizleme yapılmadığı durumda kurumlar oluşabilir ve kurumlar bacayı tıkayabilir. Bu durumda tütme gibi problemler oluşur ve zehirlenmelere sebep olabilecek hayati önem taşıyan sorunlar ortaya çıkabilir.

Baca Raporu Neden Önemli?

İnsan sağlını kormak için ilgili kurunların yönetmeliklerinde yer verdiği baca raporu, günümüzde en önemli konuların başında gelmektedir. İlgili kurumlardan alınması zorunlu olan baca raporu hizmeti, bina güvenliğinizi sağlamanızdaki en önemli etkendir. Baca raporu binalarda bulunan soba yada kombi gibi araçların baca kontrollerinin yapılması, yangına karşı alınması gereken önemli bir tedbirdir.

Şömine Baca Temizliği Nasıl Yapılır

Evlerde dekorasyon amaçlı tercih edilen şöminelerin de düzenli bir şekilde temizlenebilmesi gereklidir. Kışlık ve yazlık evlerde ısınma amaçlı kullanılan şömineler aynı zamanda bazı kafelerde de tercih edilmektedir. Şömine baca temizleme düzenli bir şekilde yapılmadığı zaman çökme ve dökülme gibi çeşitli problemler oluşabilir. Üstelik şöminelerin bacaları diğer bacalardan daha geniş olduğu için bacalar dış etkenlerden daha fazla etkilenebilir. Ekmek fırını ya da lahmacun fırını gibi fırınların bacalarının düzenli bir şekilde temizlenebilmesi gereklidir. Bu tarz fırınlarda doğalgaz tercih ediliyor ya da odun tercih ediliyor, olabilir. Bu tarz bacaların yılda 4 kez temizlenmesi gerekir. Temizlenmenin yapılmaması durumunda yangınlara neden olabilecek tıkanıklıklar oluşabilir.

Restoranlarda Yağlı Kanal Temizleme

Restoran ve yemekhane mutfaklarında tercih edilen ocaklarda yer alan yağlı kanalların temizlenebilmesi gereklidir. Bu temizleme yönteminin yetki belgesine sahip olan firmalar tarafından yapılması gereklidir. Temizlenmeyen yağlı kanallar koku yapabilir ve de görünüm kötü olabilir. Üstelik düzenli bir şekilde yağlı kanal temizlemeyapılmaması durumunda yangın riski gibi durumlar oluşabilir. O nedenle de binalarda yer alan bacaların türü ne olursa olsun düzenli bir şekilde temizlenmelidir. Farklı binalarda tercih edilen bacalardan oluşabilecek olan sıkıntılıların yetkili kurum tarafından denetlenebilmesi açısından baca raporu alınması zorunludur. Starbaca.com olarak, kendi alanında uzman olan kadromuz ile birlikte bacaların kontrolünü yaparak rapor düzenleme hizmetlerimiz de bulunmaktadır. 

Türkiyenin En Büyük ve En Güçlü Radyosu.
İstanbul Fm

İSTANBUL FM

Sosyal Medya

Son haberler

Radyonu Kaynağından Dinle

Türkiye’nin en güçlü ve en büyük radyosu olan İstanbul FM 88.6 gençliğin radyosunu dinlemek artık çok kolay ! İstanbul FM mobil uygulamasını indirerek telefonunuzdan dinleyebileceğiniz İstanbul FM, aynı zamanda internette bir tık uzağınızda sizleri bekliyor. Radyo Dinlemenin en keyifli hali olan istanbulfm.com.tr de radyo dinleyebilir ve sevdiğiniz şarkıları sevdiklerinize armağan edebilir, canlı yayına mesajınızı bırakabilirsiniz. İstanbul FM internet sitesinde, Top 40 müzik listesine ulaşarak, en çok dinlenen en popüler ve güncel şarkı listesini bulabilirsiniz. Aynı zamanda sitede müzik haberleri, magazin haberleri ve güncel haberleri bulabilirsiniz. Türkçe müziğin kalbi olan İstanbul FM’de Türkçe pop müziğe doyacaksınız. İstanbul FM’de radyo dinlemek çok kolay ve bir o kadar da eğlenceli. Bizi dinlemek için arabanızda, evinizde, iş yerinizde radyonuzu açarak son ses Türkçe müzik dinleyebileceğiniz gibi, radyo bulamadığınız zamanlarda bilgisayarınızdan yada cep telefonunuzdan bizi canlı canlı dinleyerek, İstanbul FM’i hayatınıza dahil edebilirsiniz. Her gün sürpriz hediyelerin yer aldığı İstanbul FM'de radyo dinle ve kazan. Dinlerken kazan, dinlerken eğlen, gençliğin radyosu İstanbul FM’de buluşmak dileğiyle.